Вебмайстер
Яндекс для вебмайстрів
Як Яндекс індексує сайти
Сайт на сторінці результатів пошуку
Сервіс «Яндекс.Вебмайстер»
Налаштування індексування
Вміст сайту
Сайт у результатах пошуку
Безпека сайтів
Сервіси Яндекса на вашому сайті

Поширені запитання

Як шкідливий код потрапив на мій сайт?

Шкідливий код найчастіше насаджується на сайти зловмисниками, що якимось чином отримали доступ до серверів або системі керування сайтом.

Також джерелом зараження можуть бути коди банерних систем, лічильників та інший сторонній код, який ви вставили на свої сторінки. Слід пам'ятати, що банерні системи можуть бути зламані так само, як і будь-які інші сайти, —власники можуть і гадки не мати про шкідливість генерованого коду.

Якщо ваш сайт дозволяє користувачам залишати повідомлення або завантажувати файли, можливо, шкідливий код завантажив один із користувачів, навмисно або випадково.

Які саме сторінки сайту заражені?

Перелік сторінок, на яких виявлено шкідливий код, ви знайдете в розділі Безпека.

Список може бути неповний, бо сторінки перевіряються вибірково. Також слід пам'ятати, що зараженим може виявитися код, включений у всі сторінки — наприклад, заголовок або підвал сайту.

Як часто відбуваються перевірки?

Період перевірок варіюється, ми не можемо сказати, коли буде перевірений той чи інший сайт. Тому дані про шкідливий код на сайті можуть оновлюватися із затримкою.

Сайт, на якому Яндекс знайшов шкідливий вміст, обов'язково буде перевірений ще раз. Але якщо під час наступної перевірки виявиться, що сайт усе ще заражений, інтервали між перевірками почнуть збільшуватися. Чим раніше сайт буде знезаражений, тим швидше Яндекс довідається про це та зніме позначку про небезпеку для користувачів.

Як знайти шкідливий клієнтський код на своєму сайті?

Докладніше про це читайте в розділі Як вилікувати заражений сайт.

Я все виправив, як прибрати позначку про небезпеку сайту?

Позначку в результатах пошуку буде знято, якщо під час чергової перевірки робот Яндекса не виявить зараження. Щоб прискорити повторну перевірку, відправте запит через Яндекс.Вебмайстер, у розділі Безпека.

Навіщо реєструватися в Яндекс.Вебмайстрі?

Яндекс.Вебмайстер перераховує сторінки, на яких Яндекс виявив шкідливий код, повідомляє вердикт антивірусу для кожної сторінки та показує ланцюжки зараження. Також сервіс дозволяє вам запросити повторну перевірку зараження, щоб якнайшвидше зняти позначку про небезпеку сайту в результатах пошуку.

Ми не хочемо, щоб дані про ваш сайт могли бути доступні третім особам. Тому можливості сервісу доступні тільки після того, як ви зареєструєтесь і підтвердите права на керування сайтом.

Реєструватися в Яндекс.Вебмайстрі необов'язково. Ви можете самостійно знайти та усунути шкідливий код. Яндекс у будь-якому разі перевірить ще раз ваш сайт і зніме позначку, якщо не виявить небезпечний вміст на сторінках.

Як захистити сайт від нових заражень?

Скористайтеся нашими рекомендаціями, які наведено в розділі Як захистити сайт від зараження.

Чому сайт у результатах пошуку позначено як заражений, але у Вебмайстрі списку заражених сторінок немає?

Сторінки різних доменів проходять перевірку на шкідливий код незалежно один від одного. Якщо різні домени одного сайту (наприклад, www.site.ua і site.ua), не склеєні Яндексом як дзеркала, Яндекс.Вебмайстер може не відображати повної картини. Домен, зареєстрований у Яндекс.Вебмайстрі, може не позначатися як небезпечний, тоді як сторінки на незареєстрованому домені позначаються як заражені.

Після цього ви зможете бачити інформацію про зараження для обох доменів і запитувати повторні перевірки безпеки для кожного з них.

Чому надходить багато суперечливих повідомлень про зараження сайту?

Зазвичай такі повідомлення свідчать про спробу шкідливого коду приховати свою активність від сканувальної системи: код може виявлятися з певною періодичністю або в разі дотримання певних умов (наприклад, лише в разі переходу на сайт із пошукових систем або тільки для певних браузерів).

Ситуацію з суперечливими повідомленнями слід розцінювати як сигнал про небезпеку: ретельно перевірте на зараження всі файли сайту.

Оцініть статтю
Дякуємо за ваш відгук!