Вебмайстер
Яндекс для вебмайстрів
Як Яндекс індексує сайти
Сайт на сторінці результатів пошуку
Сервіс «Яндекс.Вебмайстер»
Налаштування індексування
Вміст сайту
Сайт у результатах пошуку
Безпека сайтів
Сервіси Яндекса на вашому сайті

Права на керування

Що означає «підтвердження прав» на сайт?

Підтвердивши права на керування сайтом, ви зможете отримати доступ до статистичних даних про нього та інформації про помилки, зібрані пошуковим роботом Яндекса під час індексування вашого сайту. Оскільки ці дані можуть містити конфіденційну інформацію, Яндекс повинен переконатися в тому, що у вас є право на керування сайтом.

Для перевірки вам буде запропоновано зробити деякі зміни на сайті. Якщо ви зможете це виконати, то Яндекс буде вважати вас власником сайту. Якщо у вас кілька сайтів або піддоменів на сайті, то процедуру підтвердження прав необхідно пройти для кожного сайту або піддомену окремо.

Сайти можуть змінювати своїх власників, тому Яндекс буде періодично перевіряти наявність змін, що підтверджують право на керування сайтом. Якщо під час чергової перевірки потрібні зміни не буде виявлено, то сайт знову перейде в розряд «непідтверджених», і вам доведеться пройти перевірку повторно.

Навіщо потрібно підтверджувати права на керування сайтом?

Ми підтримуємо увагу вебмайстрів до проблем індексування та ранжування їхніх сайтів, тому раді надати вам інформацію, яка допоможе швидше знайти й усунути наявні проблеми.

Використовуючи сервіс Яндекс.Вебмайстер, ви зможете дізнатися про те, які помилки виникли під час індексування, як робот Яндекса «бачить» структуру сайту, скільки сторінок є у пошуковій базі. Оскільки ці дані можуть містити конфіденційну інформацію, то ми просимо вас підтвердити, що ви маєте відношення до цього сайту.

Як підтвердити права на керування сайтом?

1. Авторизуйтеся на Яндексі та додайте сайт у список ваших сайтів. Після додавання сайт відображатиметься на сторінці Мої сайти.

2. На сторінці «Перевірка прав» виберіть спосіб підтвердження:

  • HTML-файл у кореневому каталозі: вам буде запропоновано створити HTML-файл із заданим унікальним іменем і вмістом та розмістити його у кореневому каталозі вашого сайту.

  • Метатег на головній сторінці: вам буде запропоновано вставити спеціальний метатег в HTML-код головної сторінки вашого сайту, в елемент head.

  • TXT-запис у DNS: вам буде запропоновано додати в DNS запис вашого сайту, що містить вказане унікальне значення. Використовуйте цей метод, тільки якщо ви добре розумієте, що таке DNS.

  • Електронна адреса з даних WHOIS: вам буде запропоновано підтвердити електронну адресу, зазначену в WHOIS на сторінці .

    Підтвердити права на керування сайтом за допомогою WHOIS можна, якщо ваш сайт є доменом другого рівня і перебуває не в доменній зоні UA.

  • Отримати права на керування сайтом від іншого користувача за допомогою делегування прав.

Мені не підходить жоден зі способів. Що робити?

На жаль, поки у нас немає інших способів підтвердження прав на сайт. Для отримання інформації про сайт ви повинні мати можливість змінювати його.

Якщо ви не можете скористатися жодним із зазначених способів, але маєте безпосереднє відношення до сайту, зв'яжіться, будь ласка, з його вебмайстром або адміністратором.

Права на керування сайтом «не підтверджені». Що це означає?

Такий статус мають сайти, права на керування якими ви ще не підтвердили.

Я зробив усе, що написано в інструкції, але права все одно не підтверджено. Чому?

Перевірка прав для деяких способів підтвердження може займати тривалий час (до 24 годин).

Якщо вам ніяк не вдається підтвердити права, будь ласка, напишіть нам про це. Постарайтеся докладно описати, що саме ви робили для підтвердження прав на сайт. Ми обов'язково з'ясуємо, у чому причина, і порадимо, що робити.

Чи можуть кілька людей керувати одним сайтом?

Так, якщо всі вони підтвердять свої права на керування сайтом. Список таких користувачів можна побачити на сторінці підтвердження прав для цього сайту.

Звідки взялися інші користувачі, які керують моїм сайтом?

Права на сайт можуть підтвердити кілька осіб. Це зручно, якщо, наприклад, відстежувати стан сайту хочуть і вебмайстер, і власник ресурсу.

Якщо ви вважаєте, що права на керування сайтом підтвердив якийсь зловмисник і у нього не повинно бути прав, ви можете:

  • Скинути права цього користувача, натиснувши на кнопку «Скинути права». Попередньо потрібно видалити зміни, пов'язані з підтвердженням прав цього користувача.
  • Змінити пароль доступу до сайту.

Що таке делегування прав?

Після підтвердження своїх прав на керування сайтом, ви можете делегувати права іншим користувачам сервісу Яндекс.Вебмайстер. Користувач, якому ви делегуєте права, зможе використовувати всі можливості Вебмайстра без обмежень.

Для передачі прав потрібно на вкладці «Права на керування» ввести логін користувача для вибраного сайту і натиснути на кнопку «Делегувати права». Після того як цей сайт буде додано в сервіс Яндекс.Вебмайстер під зазначеним іменем, права на керування сайтом буде підтверджено автоматично.

Якщо згодом ви вирішите скасувати права на керування сайтом іншим користувачем, зробити це можна буде у розділі «Права на керування».

Оцініть статтю
Дякуємо за ваш відгук!