Вебмайстер
Яндекс для вебмайстрів
Як Яндекс індексує сайти
Сайт на сторінці результатів пошуку
Сервіс «Яндекс.Вебмайстер»
Налаштування індексування
Вміст сайту
Сайт у результатах пошуку
Безпека сайтів
Сервіси Яндекса на вашому сайті

Регіон сайту

Навіщо сайту потрібен регіон?

Географічна приналежність сайту може враховуватися під час його ранжування за геозалежними запитами, коли перевагу у видачі мають місцеві сайти. Крім того, пошук Яндекса використовує різні формули ранжування сайтів у різних регіонах, тому й позиції сайтів у регіональних результатах пошуку можуть відрізнятися.

Як Яндекс визначає регіон для сайту?

Регіон сайту визначається:

  • або у Яндекс.Вебмайстрі;

  • або автоматичними методами — за змістом тексту, схожого на контактну інформацію, а також за іншими ознаками, відомими роботу Яндекса.

Тому найпростіший спосіб допомогти роботові автоматично визначити географію ресурсу — розмістити на своєму сайті повну (з індексом, телефонним кодом та назвою міста) і коректну адресу власника. Прочитати докладну інформацію про те, як алгоритм визначає регіональність сайту, можна в рекомендаціях Яндекса.

Чи усім сайтам потрібна регіональна прив'язка?

Якщо ваш сайт орієнтований на геозалежні запити, то обов'язково простежте за тим, щоб регіональність сайту було визначено коректно, оскільки вона може враховуватися під час визначення релевантності сайту запитам із того або іншого регіону.

Якщо у вас сайт загальної тематики, розрахований на відвідувачів із будь-яких регіонів, то присвоювати йому регіон не варто. Сайтам загальної тематики може бути присвоєно статус «Не має регіональної приналежності».

Сайту не може бути присвоєно статус «Не має регіональної приналежності», якщо він присвячений продукції конкретної організації, у якої є фізична або юридична адреса.

Як визначається приналежність сайту до регіону?

Регіональна приналежність сайту визначається на підставі фактичної адреси організації та контактної інформації на самому сайті. Тому сайту у Яндекс.Вебмайстрі не може бути присвоєно регіон, що не відповідає фактичному місцю розташування організації. Місце розташування потенційних клієнтів не враховується.

Який регіон краще присвоїти сайту?

Регіон рекомендовано вибирати з максимальною точністю. Наприклад, якщо сайт належить до регіону «Київ», то слід присвоїти йому саме цей регіон, а не «Київська область» або «Україна».

Скільки всього регіонів може бути присвоєно?

Автоматично сайт може бути віднесено до кількох регіонів. Через Яндекс.Вебмайстер сайту може бути присвоєно лише один регіон. Кілька регіонів (до 7) може бути присвоєно тільки через Яндекс.Каталог у тому випадку, якщо сайт належить до цих регіонів.

Регіон мого сайту визначено неправильно. Що робити?

Якщо у Яндекс.Вебмайстрі зазначено, що регіон не визначено, або ви вважаєте, що автоматично його було визначено неправильно, то ви можете самостійно зазначити його на самому сервісі.

Якщо ж регіон сайту неправильно визначено у Яндекс.Каталозі — повідомте про це, будь ласка, редакторам Каталогу через форму зворотного зв'язку.

Як швидко регіон, встановлений через Яндекс.Вебмайстер, дійде до пошуку?

Заявка на зміну регіональної приналежності сайту надсилається на перевірку. Якщо перевірка пройшла успішно, то зазвичай зміни починають діяти через одне оновлення пошукової бази Яндекса.

Чому у Яндекс.Вебмайстрі зазначено, що регіон вимкнено модератором?

Якщо регіон, встановлений через Яндекс.Вебмайстер, не пройшов перевірку нашими автоматичними методами або модератором, то регіон не буде присвоєно сайту. Ми вважаємо, що регіон присвоєно правильно, у таких випадках:

  • на сайті є підтверджувальні контакти (наприклад, це сайт організації, що має офіс у заданому регіоні);

  • матеріали сайту мають географічну локалізацію, яка збігається із зазначеним регіоном, при цьому сайт є інформаційним (наприклад, сайт регіональної газети).

Якщо регіон, який ви встановили через Яндекс.Вебмайстер, було відхилено, і при цьому сайт дійсно є регіональним — спробуйте присвоїти йому інший, більш відповідний регіон.

Оцініть статтю
Дякуємо за ваш відгук!