Вебмайстер
Яндекс для вебмайстрів
Як Яндекс індексує сайти
Сайт на сторінці результатів пошуку
Сервіс «Яндекс.Вебмайстер»
Налаштування індексування
Вміст сайту
Сайт у результатах пошуку
Безпека сайтів
Сервіси Яндекса на вашому сайті

Виключені сторінки

Які сторінки виключаються роботом?

У розділі «Виключені сторінки» відображується інформація про причини, через які деякі сторінки сайту були виключені з розгляду роботом Яндекса і не потрапили в пошуковий індекс. Причиною виключення може бути помилка під час завантаження чи обробки сторінки. Крім того, в пошуковий індекс не потрапляють сторінки, які заборонені у файлі robots.txt і виконують деякі види перенаправлень на інші сторінки тощо.

Причини, через які сторінка не завантажується роботом, можуть бути пов'язані не лише з реальними помилками сайту. Наприклад, на сторінках можуть бути присутні посилання на розділи сайту, завантаження з яких роботами заборонене у файлі robots.txt. У цьому випадку робот дотримується вказівки robots.txt і не завантажує сторінку. Проте, оскільки посилання могло бути подане помилково, або розділ міг бути помилково зазначений у robots.txt, у розділі «Виключені сторінки» з'явиться запис «Документ заборонено у файлі robots.txt» .

У загальному випадку не можна однозначно визначити, чи є виключення сторінки бажаним для вебмайстра. Ви можете зазначити ступінь серйозності тієї чи іншої причини виключення в «Налаштуваннях».

У розділі «Виключені сторінки» показуються сторінки, яких вже немає на сайті. Як їх видалити?

У розділі «Виключені сторінки» відображуються сторінки, до яких звертався робот, але з тих чи інших причин вирішив не індексувати їх. У тому числі, це можуть бути вже неіснуючі сторінки, якщо раніше вони були відомі роботу. Інформація про причини виключення з індексу зберігається протягом деякого часу, поки робот продовжує їх перевіряти. Після цього, якщо сторінки як і раніше недоступні для індексування і на них не ведуть посилання з інших сторінок, інформація про них автоматично видаляється з розділу «Виключені сторінки».

Наявність і кількість виключених сторінок не впливає на ранжування сайту в пошуку за запитами.

Сторінки, які позначені як виключені, у браузері відкриваються нормально. Що це означає?

Інформація про причину виключення сторінки з індексу відповідає часу останнього переіндексування сторінки роботом Яндекса. Вам потрібно дочекатися, коли робот переіндексує «виключену» сторінку. Зверніть увагу, що заголовки, які запитує робот у сервера, відрізняються від заголовків, що запитуються браузером, і навіть якщо ви бачите сторінку у браузері, це не означає, що сервер не видав помилку роботу Яндекса.

Оцініть статтю
Дякуємо за ваш відгук!