Вебмайстер
Яндекс для вебмайстрів
Як Яндекс індексує сайти
Сайт на сторінці результатів пошуку
Сервіс «Яндекс.Вебмайстер»
Налаштування індексування
Вміст сайту
Сайт у результатах пошуку
Безпека сайтів
Сервіси Яндекса на вашому сайті

Як поліпшити пошук за вашими відеороликами

Яндекс.Відео пропонує відеохостингам, ЗМІ та приватним інтернет-проектам можливість індексування відеоматеріалів, розміщених у відкритому доступі в інтернеті. Проіндексовані ролики стають доступними для пошуку на сервісі. На сторінках пошукової видачі розміщуються прев'ю, заголовки і текстові описи роликів. За наявності плеєра в пошуку відеоролики з сайту-джерела можна буде переглядати на Яндекс.Відео.

Для якісного представлення відеоматеріалів та їх коректного ранжування в пошуковій видачі Яндекс.Відео потрібно:

Передавати якомога більше даних про відеоролики

Чим докладніше складено опис відеороликів, тим краще вони знаходяться на релевантні запити. Використання додаткових атрибутів допомагає інформативніше подавати відеоматеріали в інтерфейсі пошукової видачі сервісу. Повнота опису підвищує шанс для відео бути знайденим користувачами на ширший клас запитів, а також дозволяє сервісу точніше відповідати на запити користувачів.

Яндекс.Відео підтримує кілька стандартів розмітки відео. Ми рекомендуємо комбінувати можливі способи, щоб дозволити роботу Яндекса частіше обходити сторінки вашого сайту й оперативно індексувати актуальну інформацію, а також обробляти великі обсяги даних, що змінюються.

Докладніше про налаштування індексування відео дивіться у розділі Способи передавання даних.

Передавати дані для побудови плеєра

Коректна побудова плеєра в пошуку Яндекс.Відео дозволяє показувати ролики без додаткових кліків і переходів, що робить перегляд відео зручнішим для користувачів. Інформація про поведінку користувача під час перегляду роликів використовується для визначення релевантності відео пошуковому запиту. Наявність плеєра дозволяє істотно збільшити шанси потрапляння роликів у видачу на відповідні запити.

Щоб плеєр коректно відображався в пошуку і без помилок відтворював усі передавані дані (у тому числі рекламні скрипти, стилі тощо), переконайтеся, що для нього виконується підтримка HTTPS.

Для участі в мобільному пошуку потрібно передавати у Яндекс.Відео інформацію про коректний спосіб побудови HTML5 плеєра на сторінках видачі сервісу. Це дозволить зберегти аудиторію користувачів, які переглядають ваші ролики, і поліпшити положення вашого сайту в мобільній видачі.

Докладніше про передавання даних для побудови відеоплеєра дивіться у розділі Вимоги до плеєра.

Оцініть статтю
Дякуємо за ваш відгук!