Вебмайстер
Яндекс для вебмайстрів
Як Яндекс індексує сайти
Сайт на сторінці результатів пошуку
Сервіс «Яндекс.Вебмайстер»
Налаштування індексування
Вміст сайту
Сайт у результатах пошуку
Безпека сайтів
Сервіси Яндекса на вашому сайті

Переїзд сайту на новий домен

Під час переїзду сайту на інший домен можлива зміна позицій сайту в результатах пошуку та кількості проіндексованих сторінок. Зміни можуть бути мінімізовані, якщо робот визначить новий домен як головне дзеркало для старого домену.

Примітка. 

Перш ніж почати переїзд, переконайтеся, що:

 • обидва домени та доступ до їх налаштування у вашому розпорядженні;

 • новий домен не є дзеркалом якого-небудь іншого домену (це можна перевірити за допомогою форми Повідомити про новий сайт);

 • індексування обох доменів дозволене роботові Яндекса відповідними файлами robots.txt. Вміст файлів robots.txt має збігатися, щоб робот міг звертатися за однаковими адресами під час перевірки дзеркал. Для аналізу файлів robots.txt можна скористатися інструментом Аналіз robots.txt.

Зазначити адресу головного дзеркала ви можете двома способами:

 1. Задати директиву Host у файлах robots.txt всіх дзеркал за умови ідентичності контенту на сайтах. Зокрема, використайте директиву Host, якщо ви зазначили новий домен як аліас наявного домена в панелі управління хостингом.

  Зверніть увагу, що кириличні доменні імена у файлах robots.txt мають бути зазначені у форматі punycode.

 2. Встановити постійний серверний редирект з HTTP- кодом 301 або редирект за допомогою мета-тега refresh з нульовою затримкою, який додається в код кожної сторінки (наприклад: <meta http-equiv="refresh" content="0;URL='http://new-site.com/'">).

  Встановлюючи редирект, враховуйте наші рекомендації:

  • Отримуючи редирект, робот індексує лише мету редиректа. Тому редирект варто використати, тільки якщо ви готові до того, що сайт на старому домені перестане брати участь у пошуку.

  • За можливості налаштовуйте редирект для кожної сторінки старого сайту на відповідну сторінку нового сайту.

   Не рекомендується перенаправляти користувача з кожної сторінки старого сайту на головну сторінку нового. Така організація редиректів не завадить склеюванню дзеркал, але є незручною для користувачів та знижує швидкість індексації нового сайту роботом Яндекса.

Щоб склеїти дзеркала, роботові Яндекса досить директиви Host у файлах robots.txt для всіх дзеркал. Редирект налаштовувати необов'язково.

Простежте, щоб усі використовувані вами способи склеювання дзеркал (і редиректи, і директиви Host для кожного дзеркала) вказували на одне й те ж головне дзеркало сайту. Інакше робот може вибрати як головне дзеркало не той домен, на який переїжджає ваш сайт.

Час склеювання дзеркал не залежить від вибраного способу зазначення головного дзеркала і триває, як правило, близько місяця.

Оцініть статтю
Дякуємо за ваш відгук!