Вебмайстер
Яндекс для вебмайстрів
Як Яндекс індексує сайти
Сайт на сторінці результатів пошуку
Сервіс «Яндекс.Вебмайстер»
Налаштування індексування
Вміст сайту
Сайт у результатах пошуку
Безпека сайтів
Сервіси Яндекса на вашому сайті

Дзеркала сайтів

Які сайти робот Яндекса вважає дзеркалами?

Дзеркалами вважаються сайти, які є повними або частковими копіями. Копії визначаються за збігом контенту на сторінках з однаковими адресами (site1.ua/page.html і site2.ua/page.html). Наприклад, у більшості випадків хости site.ua та www.site.ua є дзеркалами, оскільки контент сторінок, доступних за однаковими адресами, не відрізняється.

Також сайти вважаються дзеркалами, якщо зі сторінок одного сайту налаштований серверний редирект на сторінки іншого сайту (site1.ua перенаправляє на site2.ua, site1.ua/page.html перенаправляє на site2.ua/page.html тощо), що відповідають їм.

Чи індексуються дзеркала?

Робот склеює дзеркала, з них індексується та бере участь у пошуку лише один із сайтів — головне дзеркало.

Який сайт буде вибраний головним дзеркалом?

У загальному випадку наш робот вибере головне дзеркало відповідно до свого алгоритму. Проте роботу можна вказати на сайт, який потрібно вважати головним, за допомогою директиви Host. Директива не гарантує, що зазначений сайт буде вибраний роботом, але є вагомим аргументом.

Також враховується вибір вебмайстра, зроблений на сторінці «Головне дзеркало» в сервісі Яндекс.Вебмайстер. Цей вибір має більший пріоритет, ніж директива Host.

У разі перенаправлення, головним дзеркалом робот вибере ціль редиректа.

Як перевірити, чи є сайт чиїм-небудь дзеркалом?

При додаванні неголовного дзеркала у форму "Повідомити про новий сайт", вона повертає відповідне повідомлення: "Зазначений вами сайт є неголовним дзеркалом сайту ...".

Чи враховуються характеристики неголовних дзеркал на головному?

Так, це корисно, наприклад, у тих випадках, коли сайт переїжджає на новий домен. Якщо старий домен стане неголовним дзеркалом нового, це допоможе сайту зберегти позиції у пошуку.

Як змінити головне дзеркало?

Існує два незалежних методи для зміни головного дзеркала:

  • За допомогою директиви Host.

  • За допомогою серверного редиректа зі сторінок старого домену на відповідні їм сторінки нового. Цей спосіб рекомендується використовувати в тому випадку, якщо новий домен не є неголовним дзеркалом.

  • Якщо потрібно вибрати між варіантом з www і без www, то можна скористатися інструментом «Головне дзеркало» в сервісі Яндекс.Вебмайстер.

Зміна головного дзеркала відбувається не відразу, а лише через деякий час, після чого сайт починає брати участь у пошуку під ім'ям нового головного дзеркала.

Чи склеються сайти, якщо налаштувати перенаправлення з усіх сторінок одного сайту на головну сторінку іншого?

Так, робот склеїть такі сайти, але використовувати цей спосіб не рекомендується. Замість нього краще налаштувати перенаправлення на сторінки, що відповідають одна одній.

Я налаштував серверний редирект на новий домен, і сайт зник із пошуку. Чому?

Швидше за все, це сталося тому, що новий домен вже є неголовним дзеркалом. Старий сайт зникає з пошуку, оскільки повертає роботу код перенаправлення, а новий ще не встиг стати головним дзеркалом і з'явитися в пошуку.

Як розклеюються дзеркала?

Сайти будуть розклеєні автоматично протягом 1-2 тижнів, у тому випадку, якщо вони перестають бути дзеркалами та надають різний контент.

Оцініть статтю
Дякуємо за ваш відгук!