Бета браузера

Protect: перевірка файлів, що завантажуються

Увага! Вбудований у браузер механізм перевірки здатний застерегти вас від відвідування небезпечного сайту або завантаження шкідливого файлу. Але він не гарантує абсолютний захист від сучасних комп'ютерних загроз. Для повнішого захисту використовуйте разом із Protect професійні антивірусні продукти.

Зловмисники поширюють шкідливі програми, які, проникнувши у комп'ютер, заважають його роботі, викрадають, спотворюють або видаляють інформацію. Шкідливе ПЗ може проникнути у комп'ютер через змінний носій інформації або через інтернет.

Завантажувані файли можуть містити у собі шкідливий код. Тому браузер перевіряє всі архіви й виконувані файли, що завантажуються як явно, так і у фоновому режимі.

Перевірка файлів, що завантажуються

Перевірка архівних і виконуваних файлів починається у процесі завантаження. Браузер виділяє деякі характеристики файлу і надсилає їх для перевірки в антивірусну хмару на сервер Яндекса. Весь файл не передається, тому перевірка проходить максимально швидко.

Якщо завантажений файл містить шкідливу програму, браузер додасть до нього розширення infected. У такому вигляді завантажуваний файл не може бути запущено ні з браузера, ні з інших програм. Тому він не становить загрози, хоча антивірус, встановлений на вашому комп'ютері, може вважати його небезпечним. Файл зберігатиметься на жорсткому диску, поки ви не вирішите, як із ним вчинити — видалити чи розблокувати.

Увага! Ми рекомендуємо не відкривати файли з розширенням infected. Щойно ви розблокуєте такий файл, він може активізувати шкідливе ПЗ.

Щоб розблокувати небезпечний файл:

 1. Натисніть на кнопку
  [no-highlight[

  У правому верхньому куті вікна браузера

  ]no-highlight]
    Завантаження.
 2. Натисніть праворуч від потрібного файлу на кнопку Дозволити відкривати цей файл.

Після цього розширення infected буде видалено і файл можна буде відкрито.

Якщо під час перевірки файлу сталася помилка, браузер повторить перевірку. Якщо в цей момент браузеру не вдалося зв'язатися із сервером, файл залишиться неперевіреним, і спроби перевірки більше не здійснюватимуться. Коли ви спробуєте відкрити файл, браузер повідомить вам про це. У цьому випадку потрібно перевірити файл вручну:

 1. Натисніть на кнопку
  [no-highlight[

  У правому верхньому куті вікна браузера

  ]no-highlight]
    Завантаження.
 2. Наведіть курсор на назву файлу і натисніть на кнопку Перевірити безпеку файлу.

Вимкнення захисту

Увага! Щоб вимкнути перевірку файлів, потрібно вимкнути захист від шкідливих сайтів і програм у браузері. Ми рекомендуємо вам цього не робити.

Щоб вимкнути захист від шкідливого ПЗ:

 1. Натисніть на кнопку
  [no-highlight[

  У правому верхньому куті вікна браузера

  ]no-highlight]
    Налаштування.
 2. У нижній частині сторінки Налаштування натисніть на кнопку Показати додаткові налаштування.

 3. У блоці Захист особистих даних вимкніть опцію Увімкнути захист від шкідливих сайтів і програм.
 4. Перезапустіть браузер, щоб зміни почали діяти.
захист від вірусів
перевірка файлів на віруси