Браузер (класичний iнтерфейс)
Рекомендації у браузері

Protect: попередження про платні підписки

Сьогодні, щоб підписатися на платну послугу зі свого телефона, достатньо натиснути на кнопку на сторінці сайту. Яндекс.Браузер попереджає вас про мобільні підписки, щоб ви погоджувалися на них лише тоді, коли вам це дійсно потрібно.

Що таке мобільні підписки

Мобільні підписки було винайдено як зручний спосіб оплати в інтернеті. Для оплати достатньо перейти на сторінку оператора і підтвердити згоду натисненням кнопки. Цією зручністю користуються деякі контент-провайдери для шахрайської підписки на платні послуги.

Хоча сторінки мобільної підписки розміщено на сайтах мобільних операторів, їх зміст визначається сторонніми контент-провайдерами. Деякі з них роблять усе, щоб інформацію про платну послугу було важко помітити: наприклад, на кнопці оплати може бути написано Play або Увійти. У результаті вам достатньо один раз натиснути на кнопку на спеціальному сайті, не прочитавши умови внизу сторінки, і з вашого мобільного рахунку почнуть щодня списуватися гроші (найчастіше кілька гривень).

Хоча такі сторінки розміщено на сайтах мобільних операторів, їх зміст визначається сторонніми контент-провайдерами, які часто роблять усе, щоб інформацію про платну послугу було важко помітити. Особливо це справедливо, якщо на сторінку з мобільною підпискою заходять із комп'ютера, а не з мобільного пристрою, тому що дрібний шрифт на великому моніторі знайти складніше.

За даними Яндекса, близько 20 % відвідувачів приходять на сторінки із мобільною підпискою з комп'ютера. Одна із причин — широке поширення 3G-модемів, які часто використовуються у зв'язці з Wi-Fi-роутерами. Крім того, шкідливі доповнення можуть відкривати сторінки з мобільною підпискою.

Попередження про мобільні підписки

Якщо ви потрапите на сторінку мобільного оператора з мобільною підпискою, Яндекс.Браузер попередить вас про це. Натискайте на кнопку Перейти до оплати, лише якщо ви плануєте оплачувати підписку:

блокування SMS-шахрайства
попередження про SMS-шахрайство
чим небезпечне SMS-шахрайство