Браузер (класичний iнтерфейс)
Рекомендації у браузері

Protect: попередження про SMS-шахрайство

Деякі сайти намагаються нав'язати своїм відвідувачам платні послуги. Якщо ви намагаєтеся зайти на такий сайт, браузер заблокує небезпечну сторінку:

Увага! Ми наполегливо рекомендуємо вам відмовитися від відвідування такого сайту і не натискати кнопку Ігнорувати це попередження.

Чому небезпечно відвідувати заблоковані ресурси?

Відвідувати подібні ресурси може бути небезпечно з таких причин:

  • Сайт може приховувати (не попереджати явно), що пропоновані послуги є платними, і при цьому просити вас виконати дії, які призводять до списання коштів із рахунку вашого мобільного телефона.
  • Оплачені послуги можуть фактично вам не надаватися. У багатьох випадках оплачені послуги можуть надаватися зовсім не у тому вигляді, в якому ви очікуєте.

Як уникнути оплати непотрібних послуг?

Щоб не оплачувати непотрібні вам послуги, дотримуйтеся простих правил:

  • Не вводьте номер свого мобільного телефону на тих сайтах, яким ви не довіряєте повністю. Також уникайте передавання будь-якої іншої особистої інформації (номерів та PIN-кодів банківських карток, паспортних даних, логінів та паролів тощо).
  • Не надсилайте повідомлення зі свого телефона на номери, зазначені на сайтах.

Як може відбуватися списання коштів?

Увага! Наведені нижче ситуації можуть виникати також через шкідливе ПЗ (віруси), встановлене на комп'ютері користувача. Також віруси можуть перехоплювати інформацію, яку ви вводите на сайтах, і надсилати її зловмисникам. Тому ми наполегливо рекомендуємо вам користуватися антивірусами.
Реєстрація на сайті через ваш мобільний телефон

Під різними приводами сайт вимагає ввести номер вашого мобільного телефону, наприклад, для реєстрації на сайті або підтвердження того, що ви не робот, для активації оновлення програми, запобігання блокуванню вашого акаунту в соціальній мережі тощо.

Потім вам на телефон приходить «секретний» код, який вас просять ввести на сайті. Фактично введення цього коду означає вашу згоду оформити платну підписку.

Результат: ви вводите «секретний» код, і з вашого телефона починає щодня списуватися деяка сума, найчастіше кілька гривень.

Надсилання з вашого телефону повідомлення на короткий номер

Вас просять надіслати з мобільного телефона повідомлення на номер, зазначений на сайті. Потім вам на телефон приходить «секретний» код, який вас просять ввести на сайті.

Вартість надсилання SMS на короткий номер зазвичай вище вартості SMS за вашим тарифом. Причому ця інформація може бути взагалі не зазначена на сайті або наведена в тій частині сайту, де її найскладніше помітити.

Результат: відразу після надсилання повідомлення на короткий номер з вашого телефона списується деяка сума, найчастіше 25‒50 гривень. У багатьох випадках може увімкнутися щоденне списання коштів із вашого телефона.

Що робити, якщо це мій сайт?

Якщо заблокованим виявився ваш сайт, зверніться, будь ласка, до нас за допомогою форми Зворотного зв'язку.

блокування SMS-шахрайства
попередження про SMS-шахрайство
чим небезпечне SMS-шахрайство