Браузер (класичний iнтерфейс)
Рекомендації у браузері

Protect: захист Wi-Fi-з'єднань

У публічних точках доступу Wi-Fi (наприклад, в аеропорту або кафе), як правило, не використовується шифрування. Будь-яка людина з ноутбуком або смартфоном, яка розмістилася поруч, може перехопити або підмінити ваші дані (паролі, номери кредитних карток тощо).

У Яндекс.Браузері використовується власний механізм захисту Wi-Fi-з'єднання. У разі ввімкненого захисту дані, що передаються в інтернет, надсилаються через спеціальний канал із шифруванням. Через те що сторінка надсилається користувачеві не безпосередньо, а через сервер Яндекса, швидкість передавання даних може трохи знизитися.

Цей механізм реалізовано у комп'ютерній версії Яндекс.Браузера, а також у мобільній версії для смартфонів і планшетів на базі Андроїд.

Примітка. Проблема небезпечного з'єднання неактуальна для сайтів, що працюють за протоколом HTTPS (який підтримує шифрування даних). Якщо сайт використовує HTTPS, у Розумному рядку відображається значок  або .

Як вмикається

Щойно користувач підключається до небезпечної мережі, у браузері автоматично вмикається захист Wi-Fi-з'єднання:

Після увімкнення захисту Wi-Fi у Розумному рядку відображається один із таких значків:

ЗначокЗначення
Захист Wi-Fi увімкнено.

Захист увімкнено, але деякі елементи сторінки (наприклад, зображення або відео) неможливо пропустити через захищений канал.
Сервери Яндекса тимчасово недоступні або сайт, що переглядається, недоступний для Яндекса (наприклад, якщо він корпоративний). Якщо ви не на захищеному корпоративному сайті, утримайтеся від передавання конфіденційних даних, поки захист Wi-Fi не буде відновлено.

Як вимкнути

 1. Натисніть лівою кнопкою миші на значок Wi-Fi у Розумному рядку.
 2. Виберіть команду Вимкнено.

Після цього дані не пропускатимуться через захищений канал, але попередження про небезпечний Wi-Fi залишиться в Розумному рядку.

Увага! Вимкнення захисту збільшить швидкість передавання даних, але поставить під удар їхню безпеку. Ми не рекомендуємо вимикати захист, якщо ви збираєтеся передавати конфіденційну інформацію.

Щоб повністю вимкнути захист Wi-Fi, у тому числі попередження в Розумному рядку:

 1. Натисніть на кнопку
  [no-highlight[

  У правому верхньому куті вікна браузера

  ]no-highlight]
    Налаштування.
 2. У нижній частині сторінки Налаштування натисніть на кнопку Показати додаткові налаштування.

 3. У блоці Мережа вимкніть опцію Попереджати про роботу в небезпечних Wi-Fi-мережах.

Як налаштувати шифрування Wi-Fi у домашній мережі

Якщо ви, підключившись до домашнього Wi-Fi, побачили попередження Яндекс.Браузера про небезпечну мережу, це означає, що використовуваний вашим роутером алгоритм захисту недостатньо безпечний.

Увага! Безпечним вважається алгоритм захисту WPA2/WPA2-PSK . Менш безпечний алгоритм WPA/WPA-PSK. Використання алгоритму WEP за ступенем захисту рівнозначне відсутності шифрування. Ми наполегливо не рекомендуємо його використовувати.

У небезпечній домашній мережі захист Wi-Fi у Яндекс.Браузері вмикається автоматично. Дані пропускаються через захищений канал, тому швидкість обміну даними може знизитися. Ви можете уникнути цього, налаштувавши шифрування роутера:

 1. Відкрийте веб-інтерфейс керування роутером.
 2. Перейдіть у розділ налаштувань безпеки.
 3. Зазначте тип мережевої аутентифікації WPA2 або WPA2-PSK.

З конкретнішими рекомендаціями ознайомтесь у Посібнику користувача для вашого роутера.

Wi-Fi
захист Wi-Fi
безпечний Wi-Fi
увімкнути шифрування Wi-Fi
шифрування Wi-Fi